Škola hry na klavír

Knížku ocení:

DĚTI, zejména ty, které ještě neumí číst s pohotovostí dospělého.

RODIČE školáků nebo dětí v domácím vzdělávání, kteří by rádi vedli své děti k hudbě a případně se i sami něco přiučili.

UČITELÉ hry na klavír nebo hudební výchovy. Kniha nabízí spoustu inspirace, vede k pozitivní motivaci a respektujícímu, rovnocennému přístupu k žákům.

ŽÁCI HUDEBNÍCH ŠKOL, kteří jsou vedeni ke klasické hudbě, a nebí, jak začít s hraním podle akordů.

SAMOUCI jakéhokoliv věku

Na tuto učebnici navazuje Zpěvník pro mírně pokročilé, který využijí starší děti a dospělí, kteří už zvládli úplné základy.


Pokud učíte děti, určitě využijete doplňkový pracovní sešit Klavírní cvičení, kde najdete vystřihovací kartičky a hry k procvičení čtení a psaní not, intuitivní rytmická cvičení pro individuální i skupinovou výuku nebo omalovánky motivující ke cvičení.

STRUČNÝ OBSAH

Jak vybrat nástroj

Stručný přehled dostupných možností, pozitiva a negativa akustických a elektronických nástrojů, doporučení, na co si dát při koupi nástroje pozor…

Jak obarvit klávesy

Abyste si hraní podle Barevných kláves naplno užili, je třeba polepit vaše klávesy barevnými samolepkami, které velice snadno doma vyrobíte z papírových lepítek…

Poznávání zvuků a kláves

Intuitivní, hravá poslechová a poznávací cvičení, která zvládnete i bez znalosti jakékoliv hudební teorie. Učitelům hudby může tato část posloužit jako inspirace. Nemusíte složitě vymýšlet, jak zaujmout náročného klienta, knížka je cíleně napsaná tak, aby extrémně bavila. Děti s ní pracují velmi rády podle svého a často jim je učitel dokonce na obtíž, a to včetně samotné autorky 🙂

Prstová cvičení formou obrázků

Hraní podle obrázků je velmi jednoduché a intuitivní, pomůže rozhýbat prsty rychle a zábavně. Čtení not přijde až v dalším kroku, takže se malý (i velký) muzikant ze začátku neunaví přemýšlením nad mnoha novými věcmi najednou.

Jak hrát podle obrázků z Barevných kláves

Barevné noty k oblíbeným písničkám

Z barevných not písničku po pár vteřinách zkoumání vyčte i člověk, který noty nikdy předtím neviděl. Nepotřebujete popisky, nepotřebujete čísla, hrajete podle toho, co vidíte. Hraní potom méně unavuje, přináší radost a člověk má tendenci víc cvičit, takže se rychleji překlene přes náročné začátky. Začínající muzikanti po celkem krátkém čase zjišťují, že základní noty najednou poznávají intuitivně i bez barev. Je to jako kouzlo.

Jak si zahrát Piráty z Karibiku podle Barevných kláves

Hraní podle akordů

Návod na hraní oblíbených písniček z libovolného zpěvníku s akordovými značkami. Vysvětlení, jak snadno a intuitivně akordy najít a jaký doprovod v levé ruce zvolit. Několik velmi jednoduchých doprovodů, které můžete nacvičit na ukázkových písničkách a následně použít i pro jakoukoliv jinou písničku, která se vám líbí.

Jak hrát doprovod Houpačka z Barevných kláves

Základy hudební teorie

Poznávání základních not pro nejmenší muzikanty i složitější hudební koncepty pro starší samouky. S teorií, která je v knížce vysvětlena, byste měli být schopni se vyznat v jakémkoliv notovém i akordovém zápisu.

Objednat Barevné klávesy – Škola hry na klavír